Sizin için Çeviriyoruz

Hizmet verdiğimiz sektörler

Sizin İçin Çeviriyoruz

Tercüme Hizmeti Verilen Sektörler

Ülkemizdeki ticari faaliyetlerin büyümesi, dünya ticaretindeki pazar payının giderek artması ile ortaya çıkan sektörel tercüme ihtiyacının doğru ve kaliteli bir şekilde karşılanmasının önemi büyüktür. Bu alandaki eksikliği ve boşluğu kapatmak üzere yapılanan çeviri ofisimiz tarafından en çok çeviri talep edilen sektörlerin yanı sıra, gelişmekte olan ve dış ticarete odaklanan hemen hemen her sektör için özel çeviri süreci işletilir. Medikal, mühendislik, enerji, gıda, otomotiv ve endüstriyel kurumlara yönelik verilen çeviri hizmetindeki hedef; doğru, hızlı ve memnun edici metinlerdir.

Sektör odaklı tercüme süreci nasıl işletilir?

Her sektörün kendine özel kavram, teknik terimleri ve dili söz konusudur. Yazışmalar ve sözleşmeler esnasında dilden dile değişen terminolojiye hakim olunması oldukça elzemdir. Aksi durumda, elde edilen tercüme metni ile orijinal metin arasındaki farklılıklardan dolayı ticari zararlara uğranılması ve hukuki açıdan birtakım yaptırımlara maruz kalınması muhtemeldir. Sektör odaklı bir tercüme çalışması ile ticari sözleşme, anlaşma, yazışma, prospektüs gibi metinler, ilgili sektör terimlerine bağlı kalınarak yüzde yüz doğru bir şekilde hedef dile aktarılır. 

Bu sürecin işletilmesi sırasında gönderilen metnin ait olduğu sektör ve içerdiği teknik dile göre doğru mütercime atanır. Mütercim, gerekli hazırlıkları yaptıktan sonra müşteri talep ve notlarını da dikkate almak suretiyle tercüme çalışmasını yapar. Çalışmanın tamamlanmasının ardından tercüme edilen metin orijinaline sadık kalınarak, yeniden kontrol edilir. Böylece, metinin hatasız bir şekilde teslim edilmesi sağlanır. Tüm işlemler ve müşteri tarafından arzu edilen ekstra hizmetlerin yerine getirildiğinden emin olunduktan sonra teslimat yapılır. 

Daima bir adım öndeyiz

Bizimle Çalışmanız İçin Gerçek Nedenler

Çünkü  Her Biri  Alanında Uzmanlaşmış ve Eğitim Almış Uzun Yıllara Dayanan Tecrübesi  Olan Tercümanlarımızla Size Hizmet Veriyoruz

03

01

Kalite

Tercüme işlemlerindeki hatalar sıfıra indirilir ve kaliteli metnin ortaya çıkması sağlanır.

02

Zamanında teslim

Dal Tercüme’de hem doğru hem de hızlı bir tercüme hizmet sürecinin sunumu gerçekleşir.

03

Ekonomik Fiyatlar

Dal Tercüme piyasa gerçeklerini dikkate alarak, en doğru fiyatlandırmanın yapılması kurumsal bir hassasiyettir.

Tercüme projenizin Her Adımında Kalitenin Takipçisiyiz

Bize Teslim Ettiğiniz Tercüme Projelerini Özenle Değerlendiriyor, Uygun İş Atamalarını  Yapıyor ve Projenin İlerlemesi Sürecindeki Her Adımda %100 Kalitenin Takipçisi  Oluyoruz.

+ 0
Tamamlanmış Proje
+ 0
Memnun Müşteri
+ 0
Uzman Tercüman
+ 0
Tercüme Dili

Sizin için çeviriyoruz

Müşterilerimizden Bazıları