Sizin İçin Çeviriyoruz

İŞLETME & FİNANS TERCÜMESİ

sizin İçin Çeviriyoruz

İşletme & Finans Tercümesi

Ticari faaliyet içerisinde bulunan her kurumun ihtiyaç duyduğu finansal tercüme veya işletme tercüme taleplerinin profesyonel bir şekilde karşılanması gerekir. Firmanın yapısını ve gücünü gösteren bilanço raporu gibi teknik bilgi ve kavramların oldukça yoğun olduğu bir metnin amatör mütercim tarafından tercüme edilmesi mümkün olmaz. Bu alandaki tercüme sürecinin başarılı ve doğru bir şekilde yürütülmesini sağlanması adına finans ve işletme alanında ihtisasa sahip kişilerin bulunması gerekir. Dal Tercüme, finans tercüme taleplerinin hızlı ve doğru çözümünü sağlamak amacıyla işletme literatürüne vakıf kişilerden oluşan kadrosu ile hizmet veri

Tercümenizi Titizlik ile Ele Alıyoruz.

İşletme & Finans İle İlgili
Tüm Konularda
Tercüme Yapıyoruz

Finans alanına has tercüme taleplerinin yapısına dikkat edilir. Şirket bilançolarını gösterir tablo ve bilgilendirici metinlerin tercümesinin talep edilmesi halinde, finansal tablo hazırlamaya yönelik deneyimi ve bilgisi bulunan tercümanlar tarafından çeviri sürecine başlanılır. Ancak akademik nitelikteki bir makalenin veya tezin çevirisinin talep edilmesi durumunda işletme ve finans bölümlerinden mezun ve ilgili dile hakim kişiler, çeviri işlemlerine başlar. Dal Tercüme, alınan projelere doğru kişilerin atanmasını sağlamak suretiyle hatasız ve yanlışsız bir tercüme metninin ortaya çıkmasını hedefler. 

Ayrıca, hızlı bir şekilde tercümenin tamamlanmasına da önem verir. İlgili alana vakıf bir kişinin tercümeyi daha hızlı yapma ihtimalinin yüksek olduğu düşünüldüğünde uygulanan sistemin ne kadar doğru bir organizasyon olduğu anlaşılabilir.

İşletme tercüme taleplerinin gelmesinden sonra metin sınıfına göre atanan tercüman çeviri sürecine zaman kaybetmende başlar. Projenin oldukça hacimli olması halinde birden fazla kişi tarafından tercüme sürecine başlanılması sağlanabilir.

Ancak müşterinin metnin tek bir kişi tarafından çevrilmesini talep etmesi ve bunun yeminli tercüman olması gibi ekstra talepler de göz önüne alınarak, tercüme işleminin usulü ve şekli belirlenebilir. Dal Tercüme tarafından dikkat edilen ve önem verilen husus, müşteri memnuniyeti ve talepleridir. Hızlı, doğru ve en uygun fiyatlar üzerinden sunulan tercüme işlemlerinin profesyonel mütercimler tarafından yapılması, süreçten memnun kalınmasını sağlayan kalite standartlarıdır.

Dosyanızı Yükleyin. Hemen Fiyat Teklifi Alın

Sizin İçin çeviriyoruz

İşletme & Finans Tercümesi Yaptığımız Konular

Mali Raporlar

Finansal Analizler

Finansal Sözleşmeler

Finansal Yazışmalar

Poliçeler

Finansal Haberler ve metinler

Gelir Tabloları

Ekspertiz Raporları

Hissedar Sözleşmeleri

Senetler

Mali Raporlar​

Finansal Analizler​

Finansal Sözleşmeler​

Finansal Yazışmalar

Poliçeler

Finansal Haberler ve metinler​

En İyi Kalite Garantisi

Dal Tercüme’de projenin büyüklüğüne göre makul süre içerisinde çevirinin tamamlanması, kontrollerin yapılması ve teslim tarihinde çevirinin müşteriye ulaştırılması büyük önem taşır

Hızlı Hizmet Garantisi

Dal Tercüme’de, tercüme taleplerinde hızlılık, bununla beraber hatasızlık ihtiyacının aynı anda karşılanabilmesi için gereken yapının ve sistemin profesyonelce işletilmesi elzem niteliğindedir.

Ekonomik Fiyat Garantisi

Dal Tercüme’de farklı değişkenlerin fiyatlar üzerinde etkili olduğu tercüme sektöründe, piyasa gerçeklerini dikkate alarak, en doğru ve ekonomik fiyatlandırmanın yapılması kurumsal bir önem hassasiyettir.

Gizlilik Garantisi


Dal Tercüme Bürosu olarak müşterilerimizin gizliliğine ve güvenliğine önem veriyoruz. Bize gönderdiğiniz dosyaları ve kişisel bilgilerinizi üçüncü kişilerle paylaşmıyoruz

KONUSUNDA UZMAN TERCÜMANLAR İLE İŞLETME & FİNANSAL KONULARDA TERCÜME HİZMETİ VERİYORUZ

Standart Tercüme

Bir adım önde

Edebi metinler, kullanım kılavuzları, tıbbi çeviriler, yazışmalarla ilgili tercüme işlemleri veya herhangi bir metnin arzu edilen dile tercüme edilmesi yönündeki ihtiyaçlar, Standard çeviri olarak kabul edilir ve bu sınıf içerisinde değerlendirilir.

Yeminli Tercüme

Yeminli Tercümanlarla

Kurumumuz, noter kayıtlı uzman mütercimleri ile ticari sözleşme, resmi evrak ve bu nitelikteki belgelerinin güvenliğini koruma garantisi ile hedef dile aktarır.

Noter Onaylı Tercüme

Güven Garantisi

Yeminli tercümanlar tarafından çevirisi yapılan resmi evrak veya bu nitelikteki vesikalar için alınması talep edilen noter tasdik işlemleri, ekstra bir ücrete tabidir.

+ 0
Tamamlanmış Proje
+ 0
Memnun Müşteri
+ 0
Uzman Tercüman
+ 0
Tercüme Dili

Sizin için çeviriyoruz

Müşterilerimizden Bazıları