Sizin İçin Çeviriyoruz

HUKUK TERCÜMESİ

sizin İçin Çeviriyoruz

Hukuk Tercümesi

Hukuk, oldukça geniş ve kapsamlı bir disiplini ifade eder. Her dalı, farklı terimler ve kavramlar içerir. Bu nedenle, hukuki bir metnin dilinin anlaşılması ve farklı bir dile çevrilmesi oldukça zor ve zahmet gerektiren bir süreçtir. Bu sürecin doğru kişiler tarafından yönetilmemesi ve yapılmaması halinde, tercüme metninin orijinal metinden oldukça farklı talimatlar içermesi söz konusu olabilir. Bu bakımdan, hukuki kayıpların yaşanmasının önüne geçmek açısından yapılması icap eden şey, profesyonel tercüme hizmetlerinden yararlanmaktır. Dal Tercüme, hukuki statüye tabi kılınan her metnin çevirisi için ilgili alanda uzman mütercimlere yer verir. Böylece tercüme süreci hem daha hızlı ilerler hem de tercüme metni ile orijinal metin arasında talimat farkları oluşmaz. 

Tercümenizi Titizlik ile Ele Alıyoruz.

Hukuk İle İlgili
Tüm Konularda
Tercüme Yapıyoruz

Hukuk alanına yönelik bir akademik metnin çevirisi veya global mahkemelerde söz konusu olan bir davanın iddianamesinin tercümesi gibi farklı hukuki metinlerin profesyonel bir şekilde çevirisi adına uzman tercümanlardan faydalanmak gerekir. Hukuki terimlere vakıf, kaynak dilde yazılan hukuki metni anlayabilecek ve anladığını hedef dilde en iyi şekilde aktarabilecek uzmanlığa sahip tercüman tarafından yapılan çeviri, başarılıdır. Profesyonel hareket etmeyen tercüman tarafından elde edilen çevirinin hukuki kayıplara neden olabileceğini bir kez daha not etmek gerekir. 

Dal Tercüme, müşterileri tarafından sunulan hukuki metnin tercüme aşamasına geçilmeden önce türünü belirler. Hukukun hangi alanına girdiğinin tespitinden sonra en uygun uzman ataması yapılır.

Profesyonel tercümenin mümkün olması için uzman tercüman atamsından sonra çeviri işlemine zaman kaybedilmeden başlanır. Çeviri tamamlandıktan sonra editör masasına gönderilen orijinal metin ile tercüme metni yeniden kontrol edilir. Bu şekilde, tercümenin eksiksiz ve hatasız bir şekilde teslimin söz konusu olması sağlanır. 

Aşamaların tamamlanmasının ardından teslimat yapılır ve müşteri memnuniyeti sağlanır. Hukuki metinlerin devlet kurumlarına sunulacak olması halinde yeminli tercümanca çevrilmesinin önemi büyüktür. Ekstra olarak, noter onaylarının arzu edilmesi durumunda da Dal Tercüme tarafından noter tasdik ve onayları alınabilir. Tüm bu hizmetler, ekstraya girer ve ayrıca fiyatlandırılır.

Dosyanızı Yükleyin. Hemen Fiyat Teklifi Alın

Sizin İçin çeviriyoruz

Hukuk Tercümesi Yaptığımız Konular

Sözleşmeler

Boşanma Evrakları

Miras işlemleri Evrakları

Ticaret Hukuku

Tıp Hukuku

Sosyal Güvenlik Hukuku

Bilişim Hukuku

Kamu Hukuku

Aile Hukuku

Vergi Hukuku

Sözleşmeler

Boşanma Evrakları

Miras İşlemleri Evrakları

Ticaret Hukuku

Tıp Hukuku

Bilişim Hukuku

En İyi Kalite Garantisi

Dal Tercüme’de projenin büyüklüğüne göre makul süre içerisinde çevirinin tamamlanması, kontrollerin yapılması ve teslim tarihinde çevirinin müşteriye ulaştırılması büyük önem taşır

Hızlı Hizmet Garantisi

Dal Tercüme’de, tercüme taleplerinde hızlılık, bununla beraber hatasızlık ihtiyacının aynı anda karşılanabilmesi için gereken yapının ve sistemin profesyonelce işletilmesi elzem niteliğindedir.

Ekonomik Fiyat Garantisi

Dal Tercüme’de farklı değişkenlerin fiyatlar üzerinde etkili olduğu tercüme sektöründe, piyasa gerçeklerini dikkate alarak, en doğru ve ekonomik fiyatlandırmanın yapılması kurumsal bir önem hassasiyettir.

Gizlilik Garantisi


Dal Tercüme Bürosu olarak müşterilerimizin gizliliğine ve güvenliğine önem veriyoruz. Bize gönderdiğiniz dosyaları ve kişisel bilgilerinizi üçüncü kişilerle paylaşmıyoruz

KONUSUNDA UZMAN TERCÜMANLAR İLE HUKUK KONULARINDA TERCÜME HİZMETİ VERİYORUZ

Standart Tercüme

Bir adım önde

Edebi metinler, kullanım kılavuzları, tıbbi çeviriler, yazışmalarla ilgili tercüme işlemleri veya herhangi bir metnin arzu edilen dile tercüme edilmesi yönündeki ihtiyaçlar, Standard çeviri olarak kabul edilir ve bu sınıf içerisinde değerlendirilir.

Yeminli Tercüme

Yeminli Tercümanlarla

Kurumumuz, noter kayıtlı uzman mütercimleri ile ticari sözleşme, resmi evrak ve bu nitelikteki belgelerinin güvenliğini koruma garantisi ile hedef dile aktarır.

Noter Onaylı Tercüme

Güven Garantisi

Yeminli tercümanlar tarafından çevirisi yapılan resmi evrak veya bu nitelikteki vesikalar için alınması talep edilen noter tasdik işlemleri, ekstra bir ücrete tabidir.

+ 0
Tamamlanmış Proje
+ 0
Memnun Müşteri
+ 0
Uzman Tercüman
+ 0
Tercüme Dili

Sizin için çeviriyoruz

Müşterilerimizden Bazıları