Sizin İçin Çeviriyoruz

ENERJİ TERCÜMESİ

sizin İçin Çeviriyoruz

Enerji Tercümesi

Dal Tercüme, hem ülkemiz hem de dünya açısından önem arz eden enerji sektörüne yönelik profesyonel tercüme hizmetleri sunar. Kömür, petrol, doğalgaz, rüzgar ve daha birçok enerji alanı dahil olmak üzere sunulan tercüme hizmeti, bu sahada çıkarılan akademik tez ve makaleleri kapsarken, aynı zamanda da, enerji yatırımları üstlenen firmaların sözleşmeleri, teknik terimler içeren kitapçıkları, çalışma talimatları gibi farklı alanları da kapsamı içine alır. Profesyonel çalışan mütercim kadrosu ile enerji sektörü terimlerine ve jargonuna hakim tercümanların titiz çalışmaları ile hızlı ve hatasız tercüme süreci takip edilir.

Tercümenizi Titizlik ile Ele Alıyoruz.

Enerji İle İlgili Tüm Konularda Tercüme Yapıyoruz

Enerji tercümesi hizmeti nasıl gerçekleşir?
Enerji alanına yönelik global standartları ifade eden kalite belgeleri, teknik kitapçık ve talimatları kapsayan birçok materyalden söz edebilmek mümkündür. Bunların tercüme edilmesi ile beraber, enerji sektöründeki son gelişmeleri aktaran teknik bültenler, prosedür ve yönetmeliklere kadar, her türlü çeviri talebi yerine getirilir. Bu sürecin doğru bir şekilde işletilmesi için gönderilen metnin sınıfı ve niteliği belirlenir. Daha sonra ise, en uygun tercümanın ataması yapılır ve çeviri anında başlar. En kısa süre içerisinde çeviri süreci tamamlanır ve kontroller yapıldıktan sonra teslimat gerçekleştirilir.
Dal Tercüme, oldukça önemli bir konuyu ifade eden enerji tercüme işlemlerinde titizlikle hareket edilmesine hassasiyet gösterir. Bu alanın kendisine has terimleri, teknik tabirleri ve dilinin olması nedeniyle en doğru çevirinin mümkün olmasını sağlayacak etken, ilgili alana vakıf tercümanlardır. Bu yöndeki ihtiyacı kadrosundaki uzman tercümanlarla karşılayabilen Dal Tercüme, hatasız bir çevirinin gerçekleşmesini sağlar.

Enerji firmalarının yabancı ortaklıklar kurmaları, yeni yatırımlara imza atmaları gibi durumları kapsayan ticari sözleşme metinlerinin çevirileri de yapılır. Bunlarla beraber, yatırım için gereken evrakların devlet veya benzeri kurumlara sunulabilmesi için gereklilik arz eden yeminli tercüman tercüme metni ve noter onay süreçleri de Dal Tercüme tarafından çözüme kavuşturulur. Ticari evrak, sözleşme metinleri veya talep edilen çok daha farklı metinlerin profesyonel çevirisi için hemen bizimle irtibat kurun.

Küresel enerji piyasalarının erişilebilirliği, uluslararası alanda genişlemek isteyen enerji şirketleri için kaliteli enerji çeviri hizmetlerini zorunlu kılmaktadır. Çeşitli dillerde iletişim kurma yeteneği, uluslararası çalışanlarla etkili iletişimi teşvik ederken ve markanızın dünya çapında temsil edilmesini sağlarken, hükümetler, tüketiciler ve diğer mühendislik şirketleri ile ilişkilerin daha da gelişmesini sağlayabilir. Enerji endüstrisi için uzun yıllar sicil çevirisi, kılavuzlar, teknik belgeler ve web siteleri ile işinizi küreselleştirmenize yardımcı olacak uzmanlığa ve deneyime sahip tercümanlarımızla hizmetinizdeyiz..

Küresel enerji piyasalarının erişilebilirliği, uluslararası alanda genişlemek isteyen enerji şirketleri için kaliteli enerji çeviri hizmetlerini zorunlu kılmaktadır. Çeşitli dillerde iletişim kurma yeteneği, uluslararası çalışanlarla etkili iletişimi teşvik ederken ve markanızın dünya çapında temsil edilmesini sağlarken, hükümetler, tüketiciler ve diğer mühendislik şirketleri ile ilişkilerin daha da gelişmesini sağlayabilir. Enerji endüstrisi için uzun yıllar  sicil çevirisi, kılavuzlar, teknik belgeler ve web siteleri ile işinizi küreselleştirmenize yardımcı olacak uzmanlığa ve deneyime sahip tercümanlarımızla hizmetinizdeyiz..

Sektördeki müşterilerimiz arasında yenilenebilir enerji danışmanları, petrol ve gaz arama ve üretim şirketleri, enerji santrali ve enerji üretim ekipmanı imalatçılarının yanı sıra deniz altı ekipmanı, akış kontrol sistemleri ve güvenlik ekipmanı imalatçıları bulunmaktadır. Enerji çeviri hizmetleri sunma deneyimimiz, bu müşterilerin uluslararası fırsatlardan yararlanmasına ve uluslararası ölçekte başarılı olmasına olanak tanır.

Dosyanızı Yükleyin. Hemen Fiyat Teklifi Alın

Sizin İçin çeviriyoruz

Enerji Tercümesi Yaptığımız Konular

Kullanım, Kurulum, Çalıştırma Kılavuzu

Stratejik Çalışmalar

Malzeme Güvenlik Bilgi formaları

Tedarik Sözleşmeleri, Lisans Anlaşmaları

Keşif ve Üretim Belgeleri

Rafinaj ve Ticarileştirme Belgeleri

Ruhsat Onay Belgeleri

Enerji Mevzuatı ve Politikaları Belgeleri

Güneş Enerjisi, Proje ve Belgleler

Jeotermal Enerji Projeler ve Belgeler

Rüzgar Enerjisi Proje ve Belgeler

Santrallerin Kurulum ve İşletme Belgeleri

Kullanım, Kurulum, Çalıştırma Kılavuzu

Stratejik Çalışmalar

Malzeme Güvenlik Bilgi formaları

Tedarik Sözleşmeleri, Lisans Anlaşmaları

Keşif ve Üretim Belgeleri

Ruhsat Onay Belgeleri

En İyi Kalite Garantisi

Dal Tercüme’de projenin büyüklüğüne göre makul süre içerisinde çevirinin tamamlanması, kontrollerin yapılması ve teslim tarihinde çevirinin müşteriye ulaştırılması büyük önem taşır

Hızlı Hizmet Garantisi

Dal Tercüme’de, tercüme taleplerinde hızlılık, bununla beraber hatasızlık ihtiyacının aynı anda karşılanabilmesi için gereken yapının ve sistemin profesyonelce işletilmesi elzem niteliğindedir.

Ekonomik Fiyat Garantisi

Dal Tercüme’de farklı değişkenlerin fiyatlar üzerinde etkili olduğu tercüme sektöründe, piyasa gerçeklerini dikkate alarak, en doğru ve ekonomik fiyatlandırmanın yapılması kurumsal bir önem hassasiyettir.

Gizlilik Garantisi


Dal Tercüme Bürosu olarak müşterilerimizin gizliliğine ve güvenliğine önem veriyoruz. Bize gönderdiğiniz dosyaları ve kişisel bilgilerinizi üçüncü kişilerle paylaşmıyoruz

KONUSUNDA UZMAN TERCÜMANLAR İLE AKADEMİK KONULARDA TERCÜME HİZMETİ VERİYORUZ

Standart Tercüme

Bir adım önde

Edebi metinler, kullanım kılavuzları, tıbbi çeviriler, yazışmalarla ilgili tercüme işlemleri veya herhangi bir metnin arzu edilen dile tercüme edilmesi yönündeki ihtiyaçlar, Standard çeviri olarak kabul edilir ve bu sınıf içerisinde değerlendirilir.

Yeminli Tercüme

Yeminli Tercümanlarla

Kurumumuz, noter kayıtlı uzman mütercimleri ile ticari sözleşme, resmi evrak ve bu nitelikteki belgelerinin güvenliğini koruma garantisi ile hedef dile aktarır.

Noter Onaylı Tercüme

Güven Garantisi

Yeminli tercümanlar tarafından çevirisi yapılan resmi evrak veya bu nitelikteki vesikalar için alınması talep edilen noter tasdik işlemleri, ekstra bir ücrete tabidir.

+ 0
Tamamlanmış Proje
+ 0
Memnun Müşteri
+ 0
Uzman Tercüman
+ 0
Tercüme Dili

Sizin için çeviriyoruz

Müşterilerimizden Bazıları