Hakkımızda

Dal Tercüme, kurumsal firma ve işletmelerin ihtiyacı olan tercüme faaliyet ve hizmetlerini yüksek standart içerisinde sunmayı ilke edinen kurucumuz Özgür Dal tarafından kurulmuş olan tercüme ofisidir. Kurucumuz Özgür Dal 1992 Kabataş Erkek Lisesi ve 1998 İstanbul Teknik Üniversitesi Makina Fakültesi Tekstil Mühendisliği Bölümü Mezunudur. 2000-2005 Yılları arasında Eğitim amacıyla Amerika Birleşik Devletlerinde bulunmuştur ve burada iki yıl boyunca İngilizce Dil Eğitimi  ve diğer 3 yıl boyunca da City College of New York ‘da Ekonomi alanında Yüksek Lisans Eğitimine devam etmiştir. Sektördeki 15 yıla  yakın deneyiminin ardından 2019 yılında Dal Tercüme  Ve Dil Hizmetlerini kurmuştur.

Genç ve dinamik ekibi ile tüm dünya dillerinde tercüme yapabilme kapasitesine sahip şekilde hizmet veren ofisimizin hedefi, sektörel tercüme taleplerinin hızlı, doğru ve güvenli şekilde hedef dile aktarılmasıdır

rsz_dal_tercüme

Kurucu Özgür Dal

Sektör öncelikli çeviri ofisiniz

Global hizmet sunan tüm marka ve kurumlara yönelik hizmet sunan Dal Tercüme, her sektörün teknik terimlerine ve jargonuna vakıf uzman ekibi ile kaynak metnin hedef dile en doğru biçimde çevirisini garanti eder. Tercüme sektörünün önemli bir ihtiyacını ifade eden sektör öncelikli veya sektör odaklı çeviri ihtiyacını karşılamak üzere yapılanan Dal Tercüme, profesyonel çeviri taleplerini yetkin ve dinamik ekibi ile karşılar. 

Misyon ilkeleri;

Dal Tercüme, tercüme sektörünün mevcut kalite standartlarını karşılayan mevcut kurumsal yapısını çağın gereklerine göre her zaman yenileyen, ekibini geliştiren, değişen müşteri taleplerini çözecek hizmetleri sunan dinamik yapısını korumayı misyon ilkesi olarak benimser.

Vizyon ilkeleri;

Dal Tercüme, mütercim tercümanlık hizmetleri kapsamında marka değerini ve güvenini tesis etmek, bu yönde atılması gereken adımları takip ederek, hem yurtiçi hem de yurtdışı pazar payını arttırmak, geniş müşteri kitlesine ulaşarak, sektörün öncü ve lider markası olmayı vizyon ilkeleri olarak benimser.