Sizin İçin çeviriyoruz

İngilizce Tercüme

İngilizce Tercüme

Dünyanın en çok konuşulan ve öğrenilen dillerinden İngilizce’nin evrensel dil oluşu nedeniyle birçok alanda kullanımı, tercümeye yönelik talepler arasında İngilizce ağırlığının hissedilmesini sağlar. İngilizce gelen metinlerin farklı dillere tercüme edilmesi veya İngilizce metinlerin değişik dillere tercümesi sırasında gramere dikkat edilerek doğru ve hatasız çeviri metinlerinin elde edilmesi mümkün olur. Yapısı gereğin okunduğu gibi yazılmayan ve bir kelimin farklı anlamlara gelebileceği dilde, dile hakim kişiler tarafından tercüme hizmeti verilmesinin önemi büyüktür. 

İngilizce tercüme hizmeti

İngilizce, köklü bir dildir ve çok eski dönemlerden beri kullanılan ve bu nedenle de köklü kelimelerin yer aldığı bir dili ifade eder. Özellikle edebi türdeki metinler içerisinde çok eski dönemlerden beri kullanılabilen kelimeler yer alır. Bu metinlerin çevirisi sırasında dil yapısını iyi bilmek, edebi metinin orijinalindeki manayı bozmadan en doğru çeviriyi yapmak, profesyonel bir tercüman tarafından başarılabilir. İngiliz filolojisi mezunları tarafından en eski yapıdaki edebi metinlerin çeviri bile en doğru bir şekilde yapılabilir. Bununla beraber, hukuki ve akademik türdeki metinler de aynı başarı ile çevrilebilir.

Çevrilen metinlerin ikinci kez kontrole tabi tutulmaları gerekir. Böylece, tercüman kontrolleri sırasında gözden kaçma ihtimali olan hatalar, editör masasındaki çalışma ile yakalanır ve düzeltilebilir. Bu sayede, çevrilen metin içerisinde hiçbir hataya yer vermeksizin teslimat yerine getirilir. Bu da, müşterinin memnuniyetini arttıran ve orijinal metin ile çeviri metni arasındaki farkı ortadan kaldıran çok önemli bir başarıdır. İngilizce metinlerin resmi evrak niteliğinde olması halinde ve bu evrakların çevirilerinin yine resmi kurumlara teslim edilecek olması gibi durumlarda, yeminli tercümanlarca yapılacak çeviri hizmetinden yararlanılması gerekir.

İngilizce yeminli tercüman

Yeminli tercüman tarafından çevrilen metinler, resmi nitelikli evrak olarak kabul edilebilir. Daha doğrusu, devlet kurumlarına veya benzeri kurumlara takdim edilecek metinlerin çevrilerinin kabul edilebilesi adına yeminli tercüman paraf ve imzasına ihtiyaç vardır. Ayrıca, bazı kurumlar tarafından noter tasdik işlemleri de talep edilebilir. Bu konudaki her türlü ihtiyacı Dal Tercüme ofisi hızlı bir şekilde çözer. 

İngilizce Tercümeniz İçin Konuya Uygun En İyi Tercümanı Atıyoruz

Tercüme talebiniz bize ulaştıktan sonra değerlendiriyoruz ve konusuna uygun  tercüman atamasını gerçekleştiriyorz. Böylelikle tercümeniz için yüksek kaliteyi garanti altına alıyoruz

Kaliteli Tercüme Garantisi

Kaliteye Önem Veren kurum

Dal Tercüme’de projenin büyüklüğüne göre makul süre içerisinde  çevirinin tamamlanması, kontrollerin yapılması ve  teslim tarihinde çeviri metninin müşteriye ulaştırılması  büyük önem taşır

Ekonomik Fiyat Garantisi

En İyi Fiyat Uygulaması

Dal Tercüme’de farklı değişkenlerin fiyatlar üzerinde etkili olduğu tercüme sektöründe, piyasa gerçeklerini dikkate alarak, en doğru ve ekonomik  fiyatlandırmanın yapılması kurumsal bir önem  hassasiyettir.

Hızlı Hizmet Garantisi

Hızlı Hizmet Garanti Altında

Dal Tercüme’de, tercüme taleplerinde hızlılık, bununla beraber hatasızlık ihtiyacının aynı anda karşılanabilmesi için gereken yapının ve sistemin profesyonelce işletilmesi elzem niteliğindedir.

Gizlilik Garantisi

Gizliliğiniz Güvencede

Dal Tercüme Bürosu olarak müşterilerimizin gizliliğine ve güvenliğine önem veriyoruz. Bize gönderdiğiniz dosyaları ve kişisel bilgilerinizi üçüncü kişilerle paylaşmıyoruz.

+ 0
Tamamlanmış Proje
+ 0
Memnun Müşteri
+ 0
Uzman Tercüman
+ 0
Tercüme Dili

Sizin için çeviriyoruz

Müşterilerimizden Bazıları