Sizin İçin Çeviriyoruz

DENİZCİLİK TERCÜMESİ

sizin İçin Çeviriyoruz

Denizcilik Tercümesi

   Ticari faaliyetlerin artması ile beraber limanlar da önemli birer transfer aracı haline geldi. Ülkemizin üç tarafını denizle kaplı olması, limanların önemini ve deniz ticaretinin değerini artırır. Limanlar üzerinden yürüyen ticaretin yönetim ve organizasyonu sırasında ortaya çıkan tercüme ihtiyacının karşılanması gerekir. Bu ihtiyacın denizcilik sektör terimlerine ve kavramlarına uygun şekilde çevrilmesi önem arz eder. Dal Tercüme, sektör bazlı tercüme alanındaki deneyim ve tecrübesini, denizcilik sektörüne dair ortaya çıkan tercüme metinlerinde de gösterir. Yüzde yüz doğru çeviri metinlerine ulaşmak, hızlıca çeviri metinlerine sahip olmak için profesyonel çalışma modeline sahip Dal Tercüme ile hemen iletişime geçin.

Tercümenizi Titizlik ile Ele Alıyoruz.

Denizcilik İle İlgili Tüm Konularda Tercüme Yapıyoruz

Hızlı, doğru, kaliteli.

Bir tercümenin kalitesinden bahsedilebilmesi için birkaç noktaya dikkat edilmesi lazımdır. Bunlardan ilki, çevirinin yüzde yüz doğruluk içermesi gerekir. Orijinal metin ile çeviri metni arasındaki bariz farklılıklar nedeniyle birtakım sorunların yaşanması mümkündür. Özellikle, hukuki veya ticari sözleşme türündeki bir metnin yanlış tercüme edilmesi halinde tarafların zarara uğraması söz konusu olabilir. Bu türden bir duruma müsaade etmemek adına çeviriyi yapacak uzmanın dil yeterliliğinin aynı sıra, sektör bilgisinin de olması gerekir. Böylece, sektöre has ve özel terimlerin farklı dile aktarımları çok daha başarılı şekilde gerçekleşir.

Doğru bir tercüme sisteminin kurulması için gelen metnin türünün belirlenmesi, hedef ve kaynak dil ayrımın yapılması ve sonrasında da en uygun kişinin atanması lazımdır. Bu sistem ile metin çevirisi, en doğru kişi tarafından tercüme edilir. Ardından ise, editör masası kontrolleri ile hatasız bir metinden emin olunur. Teslimat yapılır. Bu sürecin hızlı şekilde ilerlemesi de müşterinin çok bekletilmeden ihtiyacı olan metne ulaşmasını sağlar. Dal Tercüme, profesyonel kadrosu ile en iyi organizasyonu sahip şekilde tercüme hizmetini sunar. Uygun fiyatlar üzerinden ücretlendirme yapar, müşteri memnuniyetini hedefler.

 

Yeminli tercüman çözümleri de sunan Dal Tercüme, ticari sözleşme ve resmi evrak gibi belgelerde gizlilik ve doğruluk beyanları, imza ve kaşe gibi kayıtların eklenmesi ve son olarak da noter tasdik işlemlerinin yapılmasına önem verir. 

Etkili müşteri iletişimi, denizcilik sektöründe başarılı bir şirket olmanın temel taşlarından biridir. Uluslararası müşterilere veya yabancı nakliye şirketleriyle ortak olarak hizmet veriyorsanız, iletişimdeki herhangi bir boşluk doğrudan veya dolaylı olarak işinize zarar veren karışıklığa veya yanlış anlamalara neden olacaktır. Bunu engellemek için  aynı dili konuşarak anında bir bağlantı kurabilir ve verimli tartışmalara zemin hazırlayabilirsiniz.

Denizcilikte yasal ve teknik belgeler
Denizcilik çevirileri zor olabilir; kelimeler, deyimler ve kısaltmalar önce orijinal dilde doğru yorumlanmalı, ardından hedef dile doğru olarak çevrilmelidir. Tercüman, denizcilik terminolojisine  aşina olmadığı sürece, tercüme edilen belgede hatalar olması zorunludur. Orijinal yasal metnin yanlış yorumlanması amaçlarınız konusunda şüphe yaratabilirken, güvenlik kılavuzlarındaki veya çevresel raporlardaki açık hatalar iş uygulamalarınıza kötü yansıyabilir.

Denizcilik endüstrisi için ticari çeviriler sunan profesyonel bir tercüme ile bu riski önleyebilir ve şirketinizi ve uygulamalarını doğru bir şekilde aktarabilirsiniz.  Dal Tercüme olarak bu konuda uzman tercümanlarımız ile size bu hizmeti sunmaya hazırız.

Denizcilik işletme web sitesi
Web siteniz çevrimiçi kimliğinizdir – potansiyel müşteriler ve ortaklarınız tarafından ziyaret edilirler ve B2B iletişimi için önemli bir temas noktasını oluştururlar. Birçok dilde hazırlanmış bir site , hizmetlerinizi, değerlerinizi ve uzmanlığınızı küresel bir kitleye iletmede önemli ölçüde yardımcı olur. Web sitenizde haber yayınlar ve deniz bildirimlerini, uyarıları veya SSS’leri paylaşırsanız, daha geniş bir kitleye kolayca ulaşabilirsiniz

Sözleşmeler ve ticaret anlaşmaları
Hizmetlerinizi geniş ölçekte ülkelere yaymayı hedefliyorsanız, zamanınızın büyük bir kısmı uluslararası mevzuatlara uymak ve en az minimum seviyede hizmet vermeyi  garanti etmek için ayırabilirsiniz.. Dilinizi konuşmayan ülkelerdeki ortaklıklar için keşif yaparken, doğru tercüme edilmiş belgeler sağlamak veya yedekte profesyonel bir tercümanla iki dilli toplantılar yapmak geleneksel bir yöntemdir..

Halihazırda küresel bir mevcudiyetiniz varsa ve yabancı sularda ticari veya kargo taşıyan gemiler işletiyor olsanız bile, çok dilli yıllık raporlar, sözleşme veya yasal belgeler ve diğer önemli B2B kurumsal veirlerini düzenlemek ve paylaşmak en iyi uygulamalardan biridir.. Bu, iyi niyet oluşturmaya ve kıtalararası iş ortaklıklarını sürdürmenize yardımcı olur. Bu senaryoda, denizcilik ve denizcilik endüstrisi için çeviri sunan tanınmış bir tercüme firması ile  devam eden bir ilişki çok değerlidir. Dal Tercüme böyle bir ilişkiyi oluşturma ve sürdürme de Dal Tercüme en iyi seçeneklerden biridir.

 

Dosyanızı Yükleyin. Hemen Fiyat Teklifi Alın

Sizin İçin çeviriyoruz

Denizcilik Tercümesi Yaptığımız Konular

ATA Karneleri

CE Belegeleri

ATR Belgeleri

Gümrük Belgeleri

Dağıtım ve Satış Belgeleri

ISO Belgeleri

Denizcilik Teknik Kılavuzları

Gümrük Belgeleri

Gemi Kullanım Kılavuzu

Gece Görüş Sistemleri

Makina Kontrol Sistemleri

Komuta Kontrol Sistemleri

ATA Karneleri

CE Belgeleri

ATR Belgeleri

Gümrük Belgeleri

Dağıtım ve Satış Belgeleri

ISO Belgeleri

En İyi Kalite Garantisi

Dal Tercüme’de projenin büyüklüğüne göre makul süre içerisinde çevirinin tamamlanması, kontrollerin yapılması ve teslim tarihinde çevirinin müşteriye ulaştırılması büyük önem taşır

Hızlı Hizmet Garantisi

Dal Tercüme’de, tercüme taleplerinde hızlılık, bununla beraber hatasızlık ihtiyacının aynı anda karşılanabilmesi için gereken yapının ve sistemin profesyonelce işletilmesi elzem niteliğindedir.

Ekonomik Fiyat Garantisi

Dal Tercüme’de farklı değişkenlerin fiyatlar üzerinde etkili olduğu tercüme sektöründe, piyasa gerçeklerini dikkate alarak, en doğru ve ekonomik fiyatlandırmanın yapılması kurumsal bir önem hassasiyettir.

Gizlilik Garantisi


Dal Tercüme Bürosu olarak müşterilerimizin gizliliğine ve güvenliğine önem veriyoruz. Bize gönderdiğiniz dosyaları ve kişisel bilgilerinizi üçüncü kişilerle paylaşmıyoruz

KONUSUNDA UZMAN TERCÜMANLAR İLE DENİZCLİK SEKTÖRÜNDE TERCÜME HİZMETİ VERİYORUZ

Standart Tercüme

Bir adım önde

Edebi metinler, kullanım kılavuzları, tıbbi çeviriler, yazışmalarla ilgili tercüme işlemleri veya herhangi bir metnin arzu edilen dile tercüme edilmesi yönündeki ihtiyaçlar, Standard çeviri olarak kabul edilir ve bu sınıf içerisinde değerlendirilir.

Yeminli Tercüme

Yeminli Tercümanlarla

Kurumumuz, noter kayıtlı uzman mütercimleri ile ticari sözleşme, resmi evrak ve bu nitelikteki belgelerinin güvenliğini koruma garantisi ile hedef dile aktarır.

Noter Onaylı Tercüme

Güven Garantisi

Yeminli tercümanlar tarafından çevirisi yapılan resmi evrak veya bu nitelikteki vesikalar için alınması talep edilen noter tasdik işlemleri, ekstra bir ücrete tabidir.

+ 0
Tamamlanmış Proje
+ 0
Memnun Müşteri
+ 0
Uzman Tercüman
+ 0
Tercüme Dili

Sizin için çeviriyoruz

Müşterilerimizden Bazıları