Sizin İçin çeviriyoruz

Yunanca Tercüme

En eski dillerden birisidir. Tahmin edilene göre dört bin yıllık bir dildir. Kendi ismiyle anılan bir alfabesi vardır. Avrupa Hint dil koluna aittir. Bu dille alakalı tercüme ihtiyacının doğru ve başarılı şekilde karşılanması için alfabe yapısına hakim olmakla beraber, dile de büyük ölçüde vakıf olunması lazımdır. Kadim bir dili ifade ettiğinden dolayı kelime havzası oldukça geniştir. Özellikle edebi, felsefi gibi metinlerde yer alan terimlerin anlamları doğru şekilde aktarılmalıdır. Dal Tercüme, Yunancaya hakim tercüman ekibi ile ticari nitelikli metinler, eğitim ve akademik türdeki metinlerin çevirilerini hızlı bir şekilde yerine getirir.

Yunanca tercüme hizmeti

Tercüme hizmetinin profesyonel bir şekilde yürütülmesi için iki konuya dikkat edilmesi lazımdır. Birincisi, metinlerin doğru bir şekilde çevrilmeleri oldukça önemlidir. Yunanca gibi kadim dillerdeki metinlerin yüzde yüz doğru bir şekilde hedef dile aktarımları için daha hassas davranılması gerekir. Bu sürecin doğru ve başarılı şekilde yürütülebilmesi adına kurumsal bir çalışma organizasyonundan söz edilmesi lazımdır. Bu bakımdan, gelen metnin doğru bir şekilde sınıflandırılıp, tercüme işlemini yapacak tercümanın başarılı şekilde seçilmesi lazımdır. Hedef ve kaynak dil ayrımına dikkat edildiği kadar, sektöre de önem verilmelidir. Böylece, metin içerisindeki sektörlere ait terimlerin çok daha doğru bir şekilde dilden diğer bir dile aktarımı mümkün olur. Dal Tercüme, deneyimi ve tecrübesi ile profesyonel bir organizasyon sistemi ile tercüme sürecini yönetir.

Yunanca yeminli tercüme

Yunanca tercüme talepleri arasında yer edinen resmi nitelikli evrakların çevirileri için yeminli tercümanlar kullanılır. Ticari sözleşme ve bu türden metinler için de yeminli tercümanlar tercih edilir. Bu metinlerin devlet kurumlarına veya bnanka gibi yarı resmi nitelik arz eden kurumlara sunulacak olması nedeniyle yeminli tercüman imza ve parafları önemlidir. İmza, paraf, doğruluk beyanlarına yer verilmeyen resmi evrak tercüme metinlerinin resmi dairelerce kabul edilmezi söz konusu olmaz. Bazı kurumlar, noter tarafından tasdikli tercüme metni isteyebilir. Bu yöndeki talepler de Dal Tercüme tarafından karşılanır. 

İngilizce yeminli tercüman

Yeminli tercüman tarafından çevrilen metinler, resmi nitelikli evrak olarak kabul edilebilir. Daha doğrusu, devlet kurumlarına veya benzeri kurumlara takdim edilecek metinlerin çevrilerinin kabul edilebilesi adına yeminli tercüman paraf ve imzasına ihtiyaç vardır. Ayrıca, bazı kurumlar tarafından noter tasdik işlemleri de talep edilebilir. Bu konudaki her türlü ihtiyacı Dal Tercüme ofisi hızlı bir şekilde çözer. 

Yunanca Tercümeniz İçin Konuya Uygun En İyi Tercümanı Atıyoruz

Tercüme talebiniz bize ulaştıktan sonra değerlendiriyoruz ve konusuna uygun  tercüman atamasını gerçekleştiriyorz. Böylelikle tercümeniz için yüksek kaliteyi garanti altına alıyoruz

Kaliteli Tercüme Garantisi

Kaliteye Önem Veren kurum

Dal Tercüme’de projenin büyüklüğüne göre makul süre içerisinde çevirinin tamamlanması, kontrollerin yapılması ve teslim tarihinde çevirinin müşteriye ulaştırılması büyük önem taşır

Ekonomik Fiyat Garantisi

En İyi
Fiyat Uygulaması

Dal Tercüme’de  piyasa gerçeklerini dikkate alarak, en doğru ve ekonomik fiyatlandırmanın yapılması kurumsal bir önem hassasiyettir.

Hızlı Hizmet Garantisi

Hızlı Hizmet Garanti Altında

Dal Tercüme’de,  hızlılık, bununla beraber hatasızlık ihtiyacının aynı anda karşılanabilmesi için sistemin profesyonelce işletilmesi elzem niteliğindedir.

Gizlilik Garantisi


Gizliliğiniz
Güvencede

Dal Tercüme Bürosu olarak müşterilerimizin gizliliğine ve güvenliğine önem veriyoruz. Bize gönderdiğiniz dosyaları ve kişisel bilgilerinizi üçüncü kişilerle paylaşmıyoruz

+ 0
Tamamlanmış Proje
+ 0
Memnun Müşteri
+ 0
Uzman Tercüman
+ 0
Tercüme Dili

Sizin için çeviriyoruz

Müşterilerimizden Bazıları