We translate for you

Arabic Translation

Ortadoğu’nun en çok konuşulan dili Arapça, yeşil sermayenin bulunduğu bölgelerin ana dilini ifade eder ve bu nedenle tercüme talepleri arasında önemli bir yeri ifade eder. Arapça’nın kendisine has bir alfabesinin olması, değişik türde kurallarının yer alması, zengin ve derinliği bulunan bir dili karşılaması nedeniyle tercüme yapak kişilerin dilin kurallarına hakimiyetinin iyi olması gerekir. Bu konuda deneyimsiz bir tercüman tarafından yapılacak çeviri işlemleri, sağlıksız olur ve tercüme metni ile orijinal metin arasındaki farklılıklar söz konusu olabilir. Bu türden bir durumun yaşanmasını önlemek amacıyla, Arapça tercüme ihtiyacının profesyonel bir kurum tarafından karşılanmasının önemi büyük. Dal Tercüme, deneyimli Arapça tercüman ekibi ile yüzde yüz doğru tercümelere imza atar. Üstelik en kısa süreler içerisinde çeviri metni müşterilere teslim edilir. 

Arapça tercüme hizmeti

Edebi yanı güçlü diller arasında gösterilen Arapça’nın orijinal kuralları ile diğer dillerden çok ayrı bir konumda bulunur. Dille ilgili tercüme sürecinin profesyonel tercümanlar tarafından yönetilmesi ile ticari ve hukuki nitelikli her metnin yüzde yüz doğru bir şekilde tercüme edilmesi mümkündür. bu konuda hizmet veren ekip içerisinde Arapça diline hakim, tercüme deneyimleri bulunan kişiler yer alır. Edebi metinler, akademik tercümeler veya ticari sözleşmeler en doğru ve hızlı şekilde tercüme edilerek, müşterilere sunulabilir. Tercüme sırasında metnin konusuna ve diline göre en doğru kişinin ataması yapılır. Tercüme işlemi başlar ve tercüme işleminden sonra orijinal metne sadık kalınarak, çeviri metni yeniden kontrol edilir. Böylece, hiçbir hayata yer verilmediğinden emin olunarak, teslimat gerçekleşir.

Arapça yeminli tercüman

Resmi evrak ve bu nitelikli belgelerin çevirisi için yeminli tercümanlar tercih edilmelidir. Resmi evrakların bir kuruma teslim edilecek olması halinde yeminli tercüman parafına ve imzasına ihtyaç duyulur. Ancak farklı bir tercümanca çevrilen ve üzerinde herhangi bir imza bulunmayan çeviri metinleri, kurumlar tarafından kabul edilmez. Yeminli tercümanca çevrilmemiş, ancak yeminli tercüman tarafından imzalanması talep edilen metinler de kabul edilmez. Orijinal metnin, yeminli tercümanca bizzat çevrilmesi, imzanın ve kaşenin atılması gerekir. 

İngilizce yeminli tercüman

Yeminli tercüman tarafından çevrilen metinler, resmi nitelikli evrak olarak kabul edilebilir. Daha doğrusu, devlet kurumlarına veya benzeri kurumlara takdim edilecek metinlerin çevrilerinin kabul edilebilesi adına yeminli tercüman paraf ve imzasına ihtiyaç vardır. Ayrıca, bazı kurumlar tarafından noter tasdik işlemleri de talep edilebilir. Bu konudaki her türlü ihtiyacı Dal Tercüme ofisi hızlı bir şekilde çözer. 

Arapça Tercümeniz İçin Konuya Uygun En İyi Tercümanı Atıyoruz

After we receive your translation request, we evaluate it and assign the appropriate interpreter. In this way, we guarantee high quality for your translation.

Kaliteli Tercüme Garantisi

Kaliteye Önem Veren kurum

Dal Tercüme’de projenin büyüklüğüne göre makul süre içerisinde çevirinin tamamlanması, kontrollerin yapılması ve teslim tarihinde çevirinin müşteriye ulaştırılması büyük önem taşır

Ekonomik Fiyat Garantisi

En İyi
Fiyat Uygulaması

Dal Tercüme’de  piyasa gerçeklerini dikkate alarak, en doğru ve ekonomik fiyatlandırmanın yapılması kurumsal bir önem hassasiyettir.

Hızlı Hizmet Garantisi

Hızlı Hizmet Garanti Altında

Dal Tercüme’de,  hızlılık, bununla beraber hatasızlık ihtiyacının aynı anda karşılanabilmesi için sistemin profesyonelce işletilmesi elzem niteliğindedir.

Gizlilik Garantisi


Gizliliğiniz
Güvencede

Dal Tercüme Bürosu olarak müşterilerimizin gizliliğine ve güvenliğine önem veriyoruz. Bize gönderdiğiniz dosyaları ve kişisel bilgilerinizi üçüncü kişilerle paylaşmıyoruz

+ 0
Completed Project
+ 0
Satisfied Customer
+ 0
Expert Translator
+ 0
Translation Language

We translate for you

Some of Our Customers