We translate for you

Russian Translation

Russian Translation

Asya dil ailesinden olan Rusça’nın kendisine özgü alfabe yapısı, kelimeleri ve derinliği bulunan bir dildir. Rusça, geniş bir havza tarafından konuşulan ve bu nedenle önemli diller arasında yerini alır. Rusça, metinlerin çevirileri sırasında yazılışa, kelimin cümle içerisindeki kullanıldığı anlama ve genel konu metnine dikkat edilmesi lazımdır. Edebi metinlerin çevirileri, ticari sözleşme veya herhangi bir ürünün açıklamasını içeren metinlerin farklı dile aktarımı esnasında dile hakim tercümanlardan destek alınması lazımdır. Böylece, hiçbir yanlışa yer verilmeden arzu edilen çevirinin mümkün olması sağlanabilir. Dal Tercüme, uzman çevirmenleri ile her türlü Rusça metnin çevirisini başarılı bir şekilde yerine getirir. 

Rusça tercüme hizmeti

Rusça, edebiyatta da çığır açan eserlerin dilidir. Derindir ve köklüdür. Bu nedenle, hukuk ve edebiyat gibi alanlarda kaleme alınan metinlerin içerikleri oldukça zengindir. Bu tür metinlerin çevirilerinin dile hakimiyeti yüksek tercümanlar tarafından yapılmasının önemi büyüktür. Hem yazılış hem de gramer yapısı olarak farklılık arz eden Rusça’nın diğer dillere çevirisi sırasından en uygun cümleleri kurmak gerekir. Bu da, deneyim ve tecrübe gerektiren bir konudur. Dal Tercüme, Rusça alanında çevirilere imza atmış ve kendisini bu sahada kanıtlamış çevirmenler ile çalışır. Ticari metinler, edebi ve akademik kitapçıkların çevirileri hızlı ve doğru bir şekilde yapılır.

Rusça tercüme sürecinin hızlı ve sağlıklı ilerlemesi açısından metnin hangi disiplin konusunu işlediğine de dikkat edilir. Hukuki bir metnin hukuk alanındaki terimlere vakıf kişilerce çevrilmesi, çok daha başarılı metnin ortaya çıkmasının sağlar. Bu bakımdan hem metnin dili hem de hedef dile hakimiyetle beraber, konuya hakimiyet de dikkate alınır. Bu noktalara dikkat edilerek seçilen tercüman tarafından en başarılı çeviri yapılır.

Yeminli Rusça tercüman

Resmi nitelikli belge çevirileri veya ticari sözleşme gibi metinlerin tercüme ihtiyacı, yeminli tercümanlar tarafından karşılanır. Bu metinlere, çeviri tarihi, çeviri yapan kişinin isim bilgileri, çeviri metnine işlenen doğruluk beyanı ve imza, kaşe gibi gerekli görünen işlemler not edilir. Böylece metnin resmi kurumlarca kabul edilmesi sağlanır. Metinlerin gizliliği garanti altına alınır.

Rusça Tercümeniz İçin Konuya Uygun En İyi Tercümanı Atıyoruz

After we receive your translation request, we evaluate it and assign the appropriate interpreter. In this way, we guarantee high quality for your translation.

Kaliteli Tercüme Garantisi

Institution that gives importance to quality

According to the size of the project in Dal Tercüme, it is very important to complete the translation within a reasonable time, to carry out the checks and to deliver the translation text to the customer on the delivery date.

Economic Price Guarantee

Best Price Application

Dal Tercüme’de farklı değişkenlerin fiyatlar üzerinde etkili olduğu tercüme sektöründe, piyasa gerçeklerini dikkate alarak, en doğru ve ekonomik  fiyatlandırmanın yapılması kurumsal bir önem  hassasiyettir.

Quick Service Guarantee

Fast Service Under Warranty

In Dal Tercüme, professional operation of the structure and the system required to meet the need for translation, as well as the need for error at the same time, is essential.

Privacy Guarantee

Your Privacy is Secure

As Dal Translation Office, we care about our customers' privacy and security. We do not share the files you send us and your personal information with third parties.

+ 0
Completed Project
+ 0
Satisfied Customer
+ 0
Expert Translator
+ 0
Translation Language

We translate for you

Some of Our Customers