We translate for you

Japonca Tercüme

Dünyanın teknolojisi ülkesi olarak bilinen Japonya’nın resmi dili Japonca, farklı alfabe yapısı ile uzak Asya dil ailesinin bir üyesidir. Gramer yapısı ve alfabesi ile diğer birçok dilden farklılaşan Japonca’nın önemi, ülkenin teknoloji ve daha birçok konudaki liderliğinden gelir. Japon’dan ithal edilen ürünlerin kullanım kılavuzlarının tercüme edilmesi, bu ülkedeki firmalarla yapılan sözleşmelerin tercümeleri ve daha farklı metin türleri için ihtiyaç duyulan profesyonel çeviri, Dal Tercüme ekibi içerisinde bulunan Japonca tercümanlar tarafından hızlı ve yüzde yüz doğru bir şekilde çözüme kavuşturulur. Otomotiv sektöründen, endüstrinin çeşitli dallarına ve sektörlerine kadar profesyonel bir Japonca tercüme hizmeti verilir.

Japonca tercüme hizmeti

Gramer ve alfabetik sistemi nedeniyle tercüme yapacak çevirmenlerin dile hakimiyetlerinin yeteri kadar iyi olmasına dikkat edilmesi lazımdır. Ayrıca, sektöre göre de terimlerin farklılaşması, tercüme edilecek metnin ait olduğu sektöre yönelik bilgisi bulunan kişileri önemli kılar. İlgili sektördeki terimlerin karşılıklarının en doğru şekilde bulacak ve cümle içerisine yerleştirecek uzman çevirmenin elinden çıkan metinlerin başarısı yüksektir. Dal Tercüme, Japonca tercümede deneyimli ve üstün yetenekli kişilerden oluşan ekibi ile yüzde yüz doğru tercüme metinlerine sahip olmanızı sağlar. Metnin dilene göre atamanın yapılmasından sonra çeviri işlemleri başlar. Çeviri işleminin tamamlanmasının ardından editör masasında da bir dizi kontroller devam eder. Metnin doğruluğundan emin olunmasından sonra ise, teslimat yapılır.

Yeminli Japonca tercüman

 

Japonya ile ticari ilişkilerden kaynaklanan metinlerin çevirisi, hukuki nitelik arz edici belgelerin tercüme edilmesi veya daha farklı alana ilişkin gizliliği gereken metinlerin çevirileri, yeminli tercüman tarafından yapılır. Resmi evrak niteliğine haiz belgenin yeminli bir tercüman tarafından çevrilmemesi durumunda devlet kurumlarınca kabul edilmesi mümkün olmaz. Bu nedenle, Japonca yeminli tercüman hizmetlerinden yararlanılabilir. Yeminli tercüman, dil yeteneğini kanıtlamış, notere kayıtlı, bilirkişi konumundaki personeldir. Bunlar tarafından çevrilen metinlere imza, paraf ve doğruluk beyanı gibi gerekli görülen işlemler yapılır. Ayrıca noter tasdik işlemleri de, yeminli tercüman imzası olmadan yapılamaz. 

Japonca Tercümeniz İçin Konuya Uygun En İyi Tercümanı Atıyoruz

After we receive your translation request, we evaluate it and assign the appropriate interpreter. In this way, we guarantee high quality for your translation.

Kaliteli Tercüme Garantisi

Institution that gives importance to quality

According to the size of the project in Dal Tercüme, it is very important to complete the translation within a reasonable time, to carry out the checks and to deliver the translation text to the customer on the delivery date.

Economic Price Guarantee

Best Price Application

Dal Tercüme’de farklı değişkenlerin fiyatlar üzerinde etkili olduğu tercüme sektöründe, piyasa gerçeklerini dikkate alarak, en doğru ve ekonomik  fiyatlandırmanın yapılması kurumsal bir önem  hassasiyettir.

Quick Service Guarantee

Fast Service Under Warranty

In Dal Tercüme, professional operation of the structure and the system required to meet the need for translation, as well as the need for error at the same time, is essential.

Privacy Guarantee

Your Privacy is Secure

As Dal Translation Office, we care about our customers' privacy and security. We do not share the files you send us and your personal information with third parties.

+ 0
Completed Project
+ 0
Satisfied Customer
+ 0
Expert Translator
+ 0
Translation Language

We translate for you

Some of Our Customers